Националният отбор на България по футбол за девойки (до 19 години) победи женският тим на Казахстан (до 20 години) с 2:0 в контрола, която се изигра в Турция, съобщиха от Българския футболен съюз.

Проверката е част от подготовката на българския отбор за участие във втората фаза на европейските квалификации през април.

Головете за България вкара нападателят на италианския Оробика (Бергамо) Димитра Иванова.

Българският тим имаше пълно превъзходство през целия двубой и заслужено спечели срещу азиатския си съперник, въпреки предимството му във възрастта.

В 25-ата минута Преслава Йорданова отне топката в средата на терена и пусна отличен извеждащ пас към Димитра Иванова, която сама срещу вратаря на Киргизстан не пропусна да открие резултата.

В 55-тата минута отново Димитра Иванова завърши многоходова атака с удар извън наказателното поле и с помощта на горната греда отбеляза за 2:0.

Стартовият състав на България: 1. Майя Станева, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 8. Кристиана Караиванова, 9. Виктория Цветкова, 7. Антония Ангелова, 5. Ева Атанасова, 17. Преслава Йорданова, 19. Александра Сергеева, 10. Надежда Иванова, 14. Димитра Иванова.