Първенецът на Испания Реал Мадрид намали до 8 точки изоставането си от водача в Ла Лига Барселона. В отложена среща от 21-я кръг възпитаниците на Карло Анчелоти победиха като домакини с 4:0 последния в класирането Елче.

Марко Асенсио откри в 8-та минута, а до почивката настоящият носител на "Златната топка" Карим Бензема вкара два пъти от дузпа - в 31-та минута и в 45-та.

Крайният резултат бе оформен в 80-та минута, когато резервата Лука Модрич намери горния десен ъгъл на вратата за 4:0.

Двубоят трябваше да се изиграе през миналия уикенд, но бе отложен заради участието на "белия балет" в Световното клубно първенство, което спечелиха. Преди начало на мача домакините показаха световната клубна титла от Мароко, а футболистите на Елче им направиха шампионски шпалир.

Мадридчани влизат в трудна серия, тъй като в събота гостуват на Осасуна, а след това предстоят срещи с Ливърпул, Атлетико Мадрид и Барселона.