Манчестър Сити победи с 3:1 Арсенал като гост в отложен мач от 12-я кръг на Премиър лийг.

Кевин де Бройне откри резултата в 24-та минута след груба грешка на Такехиро Томиясу и прехвърли Аарън Рамсдейл.

В 42-та минута домакините получиха дузпа, след която крилото Букайо Сака изравни с удар в десния ъгъл на Едерсон, който не улучи посоката на изпълнението.

В 72-та минута Джак Грийлиш изведе напред "гражданите" с удар от близка дистанция след асистенция на Илкай Гюндоган, а Ерлинг Холанд вкара 26-я си гол в първенството в 82-та минута, за да оформи крайния резултат.

Сити изравни по точки Арсенал (51), но заради по-добрата си голова разлика вече е на първо място. Възпитаниците на Микел Артета все пак са с двубой по-малко, който е домакинство на Евертън на 1 март.