Волейболистите на Черно море постигнаха шеста победа в efbet Супер Волей, след като спечелиха срещу Славия с 3:2 гейма (16:25, 28:26, 27:29, 25:17, 15:12) в мач от 15-я кръг във Варна.

Славистите започнаха силно първата част и държаха инициативата до края.

Воденият от Пламен Христов състав започна убедително във втория гейм - 4:1, след което играта продължи равностойно. След средата домакините отново поеха инициативата и диктуваха положението до края. Момчетата на Пламен Христов имаха геймбол при 24:21, но го проиграха. Гостите завързаха интригата, но не можаха да обърнат резултата и варненци спечелиха частта.

Третият гейм бе под доминацията на Славия, който водеше до 14:10, но постепенно съперникът намали дистанцията. В ключовите моменти след 21:21 борбата бе за всяка топка и всяка точка, но "белите" отново надделяха.

В четвъртата част домакините диктуваха положението и поддържаха темпото стабилно. В тайбрека варненци спечелиха с 15:12.

Най-полезен играч стана Норман Недков от Черно море.

Най-резултатен бе Симеон Димитров с 24 точки (2 аса, 3 блокади), с по 11 точки завършиха Борис Начев (1 ас, 4 блокади) и Иля Новокшонов. По 9 точки отбелязаха Траян Иванов (2 аса) и Норман Недков. За съперника Виктор Недялков завърши с 24 точки (1 ас, 4 блокади), с 14 точки приключи Васил Николов (1 ас, 3 блокади). 13 точки добави Божидар Георгиев (3 блокади).

"Моряците" са осми в класирането с 15 точки (6 победи, 9 загуби), а столичани са 12-и с 3 точки (1 победа, 14 загуби).

В следващия кръг Черно море излиза срещу Пирин Разлог, на 18 февруари (събота). Славия среща Дея спорт ден по-късно.