Женският национален отбор на България победи Хонконг с 2:0 в първия си мач на приятелския турнир в Алания, Турция. Точни за българките бяха Евдокия Попадинова и Ивана Найденова през първото полувреме.

Следващите двубои са срещу Македония на 18-и фeвруари от 14:00 часа, а третата среща е срещу Косово на 21-ви февруари по същото време.

В 10-ата минута България откри резултата чрез Евдокия Попадинова с глава. Тя засече кълбото с глава след центриране от свободен удар от ляво.

В 22-ата минута възпитаничките на Силвия Радойска стигнаха до второ попадение. Ивана Найденова бе най-съобразителна в наказателното поле и довкара в мрежата отбита топка от вратарката на азиатките. В 29-ата минута българките можеха да стигнат и до трето попадение. Лора Петрова отне при изнасяне и тръгна към вратата, но преди да нанесе удар, бе блокирана.

След почивката Радойска направи много промени, но България удържа инициативата.

Стартов състав на България: Роксана Шахънска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Мариела Недева, Ивана Найденова, Николета Бойчева, Жасмина Атанасова, Лора Петрова, Александра Янева, Полина Ръсина, Евдокия Попадинова