Българските състезатели Владимир Илиев и Антон Синапов завършиха в първите 30 в индивидуалния старт на 20 километра от Световното първенство по биатлон в Оберхоф. За Илиев, който финишира 28-и, а през миналата седмица се класира 20-ти в спринта и 16-ти в преследването, си гарантира участие и в масовия старт на 15 километра в неделя.

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели четвърта титла от четири старта на Световното първенство. Водачът в генералното класиране за Световната купа беше най-бърз в индивидуалната дисциплина на 20 километра и така добави нов златен медал след тези в спринта, в преследването и в смесената щафета.

За Бьо това е първа световна титла в тази дисциплина, седма индивидуална и общо 16-а в кариерата. Ако победи в масовия старт в неделя той ще стане първият биатлонист, спечелил четирите индивидуални дисциплини в едно и също издание на Световното първенство.

Сребърният медал остана за Стурла Холм Легрейд от Норвегия, а трети е шведът Себастиан Самуелсон,