Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Ченай, Индия с награден фонд 130 хиляди долара.

Поставеният под № 8 в схемата българин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Рамкумар Раманатан с 6:3, 7:6(3) за 89 минути.

Българинът направи пробив за 3:1 в първия сет, а в осмия гейм пропусна два сетбола при сервис на Раманатан. Все пак той успя да вземе подаването си за 6:3 и да поведе в резултата.

Във втората част нямаше възможности за пробив и се стигна да тайбрек. В него Кузманов спечели 5 поредни точки от 2:3 до 7:3 за крайния успех.

С успеха Кузманов заработи 9 точки и 2105 долара, а за място на 1/4-финалите ще играе срещу Джей Кларк (Великобритания), 313-и в класацията на АТП.

Българинът ще участва на 3 поредни турнира от сериите "Чалънджър" в Индия. През миналата година Кузманов стигна до финала на друг турнир в Индия от тази категория в Бенгалуру.