Мъжкият волейболен шампион на България Хебър (Пазарджик) регистрира втора поредна загуба в редовния сезон в Efbet Супер Волей.

В мач от 14-ия кръг на първенството тимът от Пазарджик загуби домакинството си на Деа Спорт (Бургас) с 2:3 гейма (25:21, 17:25, 22:25, 25:15, 13:15).

Победата за бургазлии бе своебразен реванш за загубения финал за Купата на България с 2:3 гейма преди около месец отново в Пазарджик.

С успеха Дея Спорт се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 9 победи, 5 загуби и 28 точки. В следващия, междинен, 15-и кръг бургазлии приемат втория в подреждането Левски. Срещата е на 15 февруари (сряда) от 18:00 часа.

Хебър е на четвърто място в класирането с 10 победи, 4 загуби и 31 точки, с колкото е и 3-ият Нефтохимик 2010 (Бургас), но с по-добро геймово съотношение. В 15-ия кръг Хебър гостува именно на вицешампионите от Бургас. Двубоят е на 16 февруари (четвъртък) от 18:00 часа.

Най-резултатен за Дея Спорт стана Николай Учиков с 20 точки.  За Хебър над всички бе Джулио Саби с 27 точки.