Тимът на Тулуза победи Рен с 3:1 като домакин в среща от 23-я кръг на Лига 1, с което нанесе второ поредно поражение и удар по амбициите на гостите за влизане в "Топ 3" в първенството, както и участие в най-комерсиалния европейски футболен турнир - Шампионска лига.

В рамките на само 11 минути през първата част, домакините отбелязаха и трите си попадения. В 26-ата Рафаел Ратао откри резултата, а само минута по-късно Закария Абухлал покачи за 2:0. 10 по-късно Тайс Далинга вкара за 3:0.

В началото на втората част Рен върна едно попадение, чрез автогол на Антони Руо, но повече така и не успя да стигне.

С победата Тулуза временно излезнаха на 10-и с 32 точки.

Рен остават, за момента, на пето място с 40, но трите поражения в последните им пет срещи за първенство ги отдалечиха от битката за първите места в шампионата.