Отборът на Байерн Мюнхен спечели последователни победи в Бундеслигата за първи път от началото на ноември, след като победи Бохум като домакин с 3:0. В срещата от 20-ия кръг на шампионата Томас Мюлер през първото полувреме, Кингсли Коман и Серж Гнабри през втората част осигуриха класическия успех за тима на Байерн. Така "баварците" оглавяват класирането в Бундеслигата с 43 точки. Временно втори е тимът на Борусия Дортмунд, който спечели гостуването си на Вердер Бремен с 2:0.

Отборът на Фрайбург е четвърти, след като обърна Щутгард с две дузпи за крайното 2:1.

В останалите срещи от Бундеслигата до този момент Байер Леверкузен спечели като гост на Хофенхайм с 3:1. Със същия резултат Майнг победи Аугсбург у дома.