Отборът на България в състав Милена Тодорова, Валентина Димитрова, Владимир Илиев и Благой Тодев се класира на 17-о място при смесените щафети на 4 по 6 километра на Световното първенство по биатлон, което започна в Оберхоф, Германия.

Българите направиха една допълнителна обиколка и използваха общо 11 допълнителни патрона. Квартетът ни остана на повече от 4 минути и половина от победителите – отборът на Норвегия.

С основна заслуга за успеха на скандинавците бе Стурла Холм Легрейд, който успя да  стопи пасив от 50 секунди от тима на Италия. Италианците останаха втори, а "Топ 3“ допълни отборът на Франция.

Програмата на Световното първенство по биатлон в Оберхоф продължава в петък с женския спринт на 7.5 километра, който ще стартира в 15:30 часа българско време.