Шампионът на Саудитска арабия Ал Хилал постигна историческо постижение в първия полуфинал на Световното клубно първенство, след като отстрани бразилския гранд Фламенго с 3:2 и стана първият тим от Саудитска арабия, който се класира на финала на турнира. Азиатците са и третият представител на континента, който стига до последния мач, а в полуфинала срещу носителя на Копа Либертадорес Ал Хилал отбеляза два гола от дузпи през първото полувреме, чрез Салем Ал Даусари, а третият гол реализира Лусиано Вието през втората част. За Фламенго се разписа Педро на два пъти.

Съперник на Ал Хилал във финала на Световното клубно първенство ще е победителя от другия полуфинал днес, в който играят египетският Ал Ахли и шампионът на Европа Реал Мадрид.