Олимпийската вицешампионка Антоанета Костадинова спечели златен медал при жените на 10 м пистолет на Държавното първенство което се провежда в Национална спортна академия "Васил Левски. Входът за зрители е свободен.

Във финала за първото място тя победи съотборничката си в "Светкавица" (Търговище) Мирослава Минчева със 17:7 точки.

Среброто е за Минчева, а бронза отиде при Адиел Илиева от "АП Спорт". Четвърто място зае Ирена Танова "АП Спорт".

Призьорите бяха наградени от Иван Иванов - спортен директор на БСС.

На 10 метра пистолет при мъжете шампион стана Кирил Киров от АСК "Тракия" - Пловдив след победа във финала над Радослав Димитров "Светкавица" с 16:14 точки.

Утре Държавното първенство продължава със стрелбата на пистолет при юношите и девойките, а в 13:30 часа е микс щафетата на пушка, в която ще участват Антон Ризов и Таня Ризова.