Итас Трентино (Тренто), с българската суперзвезда Матей Казийски в редиците си, победи като гост Таранто с 3:0 гейма в мач от 18-ия кръг от редовния сезон в италианската мъжка волейболна Суперлига. Българинът бе най-резултатен за Тренто, като завърши двубоя с 20 точки. Тренто е втори в класирането, като изостава с 19 точки от лидера Перуджа.

Воденият от Радостин Стойчев тим на Верона, с Алекс Грозданов в редиците си, победи като гост Монца с 3:1 гейма. Българският национал Грозданов реализира 6 точки за успеха. Верона се изкачи до петото място в класирането.

Падуа на Аспарух Аспарухов загуби от Милано с 1:3 гейма при гостуването си. Българинът завърши мача с 8 точки. Неговият отбор е на десето място в класирането.

Лубе Чивитанова с Александър Николов се наложи над Чистерна с 3:1 гейма. Синът на Владимир Николов реализира 16 точки. Чивитанова е на четвърта позиция след 10-ата си победа за сезона.