Ливърпул продължава да няма победа във Висшата лига след Нова година. Футболистите на Юрген Клоп загубиха гостуването си от 22-ия кръг на шампионата на Уулвърхемптън с 0:3.

Ливърпул започна лошо, след като Жоел Матип си отбеляза автогол още в самото началото на срещата. Крейг Доусън удвои още преди да е изминал и четвърт част игра. Рубен Невеш направи преднината класическа 20 минути преди края на мача.

За Ливърпул това беше трето поредно поражение като гост във Висшата лига, което се случва на "мърсисайдси" за първи път от 2012 година. Футболистите на Юрген Клоп остават на десето място в класирането, а "вълците", които започнаха от зоната на изпадащите този кръг, се изкачиха над чертата, след като постигнаха петата си победа в първенството за сезона.