Новият мениджър на Евертън Шон Дайш, който замени на поста Франк Лампард започна по мечтан начин работата си в клуба, след като тимът му постигна успех срещу лидера във Висшата лига Арсенал с 1:0.

Джеймс Траковски реализира единственото попадение в срещата от 22-ия кръг на първенството през второто полувреме и така Евертън постигнаха едва четвъртата си победа от началото на сезона. Успехът срещу Арсенал е трети поред за Евертън като домакин срещу "артилеристите" и това е постижение, което "карамелите" не са постигали от 1978 година.

Загубата остави преднината на Арсенал на върха в класирането само 5 точки пред втория Манчестър Сити, а тимът на Евертън поне към момента успя да излезе от зоната на изпадащите.