Женският тим на Рилски спортист загуби днешното си гостуване на Берое Стара Загора с 91-60 точки. Мачът между двата тима беше от петия кръг на първата тройка в женската А група. Деница Манолова беше най- резултатна в мача за Рилски спортист и завърши двубоя с 19 точки, а над всички в мача беше баскетболистката на Берое Теодора Динева, която завърши с 26 точки.

В друга среща от женското ни баскетболно първенство.

В Пловдив местният Академик отстъпи пред тима на Шампион 2006 с 65:73. в двубой от четвъртия кръг във Втората тройка от втория етап на първенството при дамите. Шампион 2003 постигна трета поредна победа, а пловдивчанки продължават актив 1-2.

Елена Димова беше най-резултатна за победата с "дабъл-дабъл“ от 22 точки и 15 борби за пълни 40 минути на терена, а за домакините Анастасия Калева също направи "дабъл-дабъл“ от 16 точки и 10 борби.