Берое и Янтра завършиха 0:0 в контрола, играна днес на Спортна база "Берое“. Това бе последна проверка за старозагорци преди подновяването на Първа лига.

Първата опасност в мача бе в 16-ата минута пред вратата на Берое. Петър Казаков стреля от пряк свободен удар, но Иван Караджов се намеси и спаси. След това отбитата топка попадна в Георги Недков, който стреля, но Караджов отново се намеси и изби в ъглов удар.

В 36-ата минута се получи голямо разбъркване в наказателното поле на Янтра, но Добромир Бонев се намеси и изчисти кълбото.

3 минути по-късно Божидар Пенчев отне топката и подаде на Вини Трибуле, който шутира от границата на наказателното поле на Янтра, но неточно в аут.

Янтра имаше възможност да вкара в 41-ата минута, когато Тодор Чаворски финтира няколко играчи на съперника в наказателното поле на Берое, но вместо да стреля, подаде към Тони Иванов, а той отправи слаб удар в ръцете на Иван Караджов.

Пред Тони Иванов се откри нова добра възможност в 43-ата минута, ала шутът му бе неточен.

През второто полувреме Берое доминираше, но трудно стигнаше до добри шансове пред вратата на Янтра. В 63-ата минута Уерди Мара центрира в наказателното поле на Янтра, където Бубакар Траоре стреля, но ударът му бе блокиран. След това кълбото попадна в Георги Динков, но и неговият удар бе блокиран, а след това същото се случи и с шута на Вини Трибуле.

Бубакар Траоре пробва удар от дистанция в 71-ата минута, но встрани от вратата на Янтра.

Берое: Иван Караджов (46′ – Иван Гошев) – Педро Енрике, Макс Челич (62′ – Бубакар Траоре), Георги Динков – Спас Георгиев (73′ – Атанас Йорданов), Симеон Мечев (62′ – Йоан Бауренски), Божидар Пенчев (62′ – Уерди Мара), Серкан Юсеин (73′ – Дамян Йорданов), Сана Гомес (46′ – Данислав Станчев) – Вини Трибуле (73′ – Васил Василев), Калоян Кръстев (46′ – Тонислав Йорданов) Старши треньор: Николай Киров

Янтра Габрово: 1. Християн Василев, 5. Михаил Минков, 4. Константин Иванов (81′ – 89. Мартин Ангелов), 3. Петър Иванов (81′ – 14. Георги Николов), 27. Георги Върбанов (81′ – 21. Божидар Томовски), 10. Тони Иванов (71′ – 9. Иван Василев), 19. Ивайло Михайлов, 8. Георги Недков, 22. Добромир Бонев (71′ – 7. Емил Колев), 6. Петър Казаков (71′ – 11. Искрен Писаров), 17. Тодор Чаворски Старши треньор: Живко Желев