Байерн Мюнхен постигна първа победа от началото на годината след категоричен успех с 4:0 като гост срещу Майнц 05 в 1/8-финалите за Купата на Германия.

Баварците се представят неубедително в Бундеслигата от началото на 2023-та година и след 3 равенства вече има само точка преднина на върха пред втория Унион Берлин, който е с 36.

С победата срещу Майнц възпитаниците на Юлиан Нагелсман се върнаха на победния път и загатнаха, че си връщат формата.

Шампионите решиха спора още до почивката. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата в 17-а минута след асистенция на направилия дебют Жоао Кансело, който пристигна преди броени дни от Манчестър Сити под наем до края на сезона.

Джамал Мусиала направи 2:0 в 30-ата минута след подаване на Томас Мюлер.

Лерой Сане добави трето попадение малко преди почивката, а резервата Алфонсо Дейвис оформи крайното 4:0 в 84-ата минута.