Етър продължи серията си на 4 поредни мача без загуба в контролите и се спечели с 1:0 срещу Литекс. Двата отбора са съперници във Втора лига, а двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

След загубата от Янтра в първата си проверка, "виолетовите" натрупаха 3 успеха срещу Сливен, с дублиращия си отбор и Литекс плюс равенство 1:1 като гости на Черно море.

Първата част почти не предложи възможности и закономерно завърши без голове. Втората започна с попадение в 47-ата минута. Младото Евгений Илиев бе изведен сам срещу вратаря от Мартин Тошев и откри резултата. В игра за етърци се появи и възстановеният нападател Дани Младенов. Гостите също потърсиха попадение за изравняване, но не успяха и мачът завърши 1:0.

До края на подготовката на етърци предстои и гостуване на Лудогорец 2 на 4 февруари, а началото на пролетния полусезон е с домакинство срещу Монтана на 14-ти този месец.

Етър: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Кольо Станев, Георги Александров, Емануил Личев, Георги Ангелов, Валери Христов, Евгений Илиев, Мартин Тошев, Алехандро (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Николай Янков, Павел Иванов, Георги Иванов).