Световната федерация по джудо впечатлена от Ивайло Иванов

© Facebook: Ivailo Ivanov
"Ивайло Иванов не беше сред фаворитите, но сега беше най-силният“, пише в материал на сайта на Международната федерация по джудо относно представянето на българския състезател в Португалия.
На финала капитанът на националите победи класния унгарец Кристиян Тот, бронзов медалист от олимпийските игри Токио 2020, носител на два медала от световни първенства и на куп отличия от турнири за Големия шлем и Гран при.
Успехът бе категоричен – ефектен ипон, като победата можеше да дойде още в първата минута, но опитният унгарец се измъкна.
"Характерното за Тот е, че дори и да не е в най-добрата си форма, винаги може да вземе точка в точния момент и да се поздрави с победата – продължава коментарът за срещата. - Но на финала той излезе срещу джудист, който когато му е ден, може да демонстрира разнообразно и динамично джудо.“
Изданието подчертава, че Иванов също има куп отличия на международния подиум, но все още му липсва титла от голямо първенство.
Златото е първо и за френския специалист Ален Шмит, който от миналата година е миниджър на националния ни тим. Именно той бе в ъгъла на Иванов и в петте срещи, спечелени с чиста победа - ипон.
Следващата изява на Ивайло Иванов и на националите ще бъде пред родна публика. На 11 и 12 февруари зала "Асикс Арена“ посреща откритата европейска купа за мъже и жени, която ще бъде и олимпийска квалификация за игрите Париж 2024.
Актуални спортни новини:

пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |