Тимът на Левски (София) започна втория полусезон в Efbet Супер Волей с трудна победа над Монтана като гост. "Сините" надиграха драматично с 3:1 (26:24, 30:28, 18:25, 31:29) тима на домакините в зала "Младост".

И трите спечелени гейма от Левски бяха с две точки разлика и след редовните 25. Само третият гейм, който отиде на сметката на Монтана, приключи в редовните до 25 точки.

С най-голям принос за успеха беше диагоналът Венислав Антов, който реализира 31 точки, от които 2 аса и 1 блок. Владимир Гърков добави още 20. За "най-полезен играч" обаче беше избран Стоил Палев.

За Монтана Теодор Тодоров вкара най-много - 17, а Радослав Попов приключи с 16 точки.

С успеха Левски излезе пред Монтана във временното класиране."Сините" вече са 3-и с 27 точки след 9 победи и 3 загуби, с колкото е и Монтана. Те обаче са 4-и с 25 точки.

Следващият мач на Левски е срещу шампиона Хебър (Пазарджик) в София на 5-и февруари. Монтана гостува на Дея спорт в Бургас на 4-и февруари. И двете срещи са от 18:00 часа.