Интер се върна на победния път в Серия "А", след като надви последния Кремонезе с 2:1 като гост.

"Нерадзурите" изостанаха рано след попадение на Давид Окереке в 11-ата минута при подаване на Суаило Меите. Световният шампион с Аржентина Лаутаро Мартинес възстанови паритета още преди почивката в 21-ата минута, а в 65-ата минута нападателят собственоръчно донесе успеха с втори гол, благодарение на асистенция от партньора му в атака Един Джеко.

Интер се изкачи на втора позиция с 40 точки, на 10 пред първия Наполи, който е с мач по-малко. Третият Милан може да изпревари състава на Симоне Индзаги, ако утре спечели в домакинството си на Сасуоло, тъй като е с 38 точки.

В следващия кръг "нерадзурите" играят градско дерби именно с Милан на пети февруари. Кремонезе ще посрещне ден по-рано Лече.