Академик Пловдив победи Локомотив София с 68:66 (20:25, 13:18, 20:10, 15:13) като домакин в отложен мач от 2-ия кръг във Втората тройка от втория етап в първенството по баскетбол за жени. Успехът бе първи за пловдивчанки в тази фаза от шампионата и от началото на сезона, а съставът от София допусна втора загуба в етапа.

Домакините изоставаха с 5 точки след първите 10 минути, а през втората част състезателките на Локомотив увеличиха още преднината си до 43:33 на почивката. Академик Пловдив изигра по-добра трета четвърт и изравни за 53:53 преди последния период. Анастасия Калева отбеляза кош за домакините 49 секунди преди финала на двубоя за 67:66, а с точен наказателен удар оформи крайния резултат.

Анастасия Калева бе най-резултатна за Академик, завършвайки със 17 точки, 3 борби и 4 асистенции. Златка Кьосева добави 16 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Локомотив София Магдалена Георгиева отбеляза 21 точки, 2 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг Академик приема Шампион 2006 в Пловдив на 4 февруари, а на 25 февруари предстои нова среща между Локомотив и Академик, но в София.

В двубой от Първата тройка Рилски спортист посреща Монтана 2003 утре.