Шампионът Марица Пловдив продължава без загуба в редовния сезон на Националната волейболна лига за жени. В първия си мач от втория полусезон възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов надиграха като домакини градския си съперник Марица 2022 с 3:0 (25:22, 25:8, 25:20)  в спортната зала на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

Марица започна със серия от 9:0 в началото на първия гейм. В средата на частта "жълто-сините" допуснаха серия от 5 поредни точки на съперника и Марица 2022 се доближи само на 2 при 14:16, но шампионките взеха инициативата в решителните моменти и спечелиха гейма с 25:22.

Във втората част волейболистките на Борислав Крачанов бяха безапелационни, като дадоха само 8 точки на за крайното 25:8.

Третият гейм започна равностойно и двата състава вървяха точка за точка до 10:9 в полза на Марица. След това "жълто-сините" постепенно отвориха разлика, която задържаха, за да се поздравят с крайния успех след 25:20 в третата част.

Така съставът на Борислав Крачанов продължава безгрешния си ход в Националната волейболна лига. Марица вече е с 8 победи от 8 изиграни двубоя и без загубен гейм, като заема убедително първото място в класирането с 24 точки. Дебютантът в елита Марица 2022 остава на последната позиция в подреждането с 1 точка и без успех.