Българският национал Мартин Атанасов турският гранд Зираатбанк (Анкара) приключиха с победа груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига.

Тимът на Мустафа Каваз победи трудно с 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:8) гейма словенския АХ Волей (Любляна) в последна среща и за двата тима от група Е на турнира. Мачът се игра в зала "Башкент" в турската столица.

Атанасов приключи като най-резултатен от своя отбор - с 21 точки, от които 2 аса и 2 блокади. Диагоналът Вутер Тер Маат добави още 20, а Бедирхан Бюлбюл завърши със 17 точки.

Националът на Северна Македония и играч на АХ Волей - Никола Гьоргиев беше над всички в срещата, приключвайки с 24 точки.

Успехът помогна на Зираатбанк да заеме второ място в група Е със 7 точки от 3 успеха и 3 поражения. Първи в тази група е италианския Перуджа с 6 успеха от 6 срещи и 18 точки като двата тима продължават към четвъртфиналите.

АХ Волей (Любляна) приключват с 8 точки, но от 2 успеха и 4 поражения, с което заемат трето място в подреждането.