Фиорентина, с българският национал Димо Кръстев в състава си, победи Интер, в редиците на който е Никола Илиев, с 2:1 във финала на Суперкупата на Италия по футбол до 19 години, който се игра в Монца. С победата "виолетовите" защитиха купата от миналата година.

И двамата българи бяха титуляри за своите отбори. Кръстев игра до 79-ата минута когато беше заменен принудително заради контузия. Илиев игра цял мач, но два от най-големите пропуски за Интер бяха негови в мача.

Никола можеше да открие резултата още в 3-ата минута след грешка на Кръстев, но беше спрян от Мартинели, а в 78-ата българският национал отново не успя да преодолее стража на Фиорентина.

Фиорентина поведе още в 11-а минута след гол от пряк свободен удар на Лоренцо Аматучи. 14 по-късно Томазо Берти покачи за 2:0.

В началото на второто поплувреме Димо Кръстев можеше да направи резултата класически, но пропусна да се разпише с глава.

За Интер единственото попадение отбеляза Енох Евусу в 75-ата минута.