Българката Изабелла Шиникова записа трети успех на турнира по тенис на твърда настилка, който се провежда в английския град Съндърланд. Състезанието е с награден фонд от 60 хиляди долара.

В среща от първи кръг 376-ата в света победи представителката на домакините Даниел Дейли с 6:1, 7:5 за час и 26 минути игра.

В първия сет двете започнаха равностойно, но след 1:1 Шиникова записа серия от 5 поредни гейма.

Втората част започна силно за Дейли, която поведе с 1:4, а след това и 3:5, но българката направи обрат, взимайки следващите 4 гейма, с тях и мача.

Преди това Шиникова направи два успеха в квалификациите - с 2:0 сета над Лара Шмит от Германия и с 2:1 сета над Ясмин Гимбере от Нидерландия.

В следващия кръг българката ще срещне поставената под номер 8 в основната схема Сонай Картал от Великобритания.