Черно море и Етър не излъчиха победител на "Тича"
17:20 / 25.01.2023
287
© Chernomorepfc.bg
Черно море завърши 1:1 с Етър в приятелска среща на стадион "Тича“. Това бе четвърта проверка за "моряците“ от началото на зимната подготовка. Попаденията и за двата състава паднаха от дузпи. Първо от бялата точка се разписа Велислав Василев в 8-ата минута а 67-ата Мартин Тошев изравни.

В 8-ата минута Черно море поведе в резултата от наказателен удар за нарушение срещу Велислав Василев. Зад бялата точка застана именно той и откри.

В 13-ата минута пробив на Велислав Василев завърши с подаване към Алекс Фернандес, който от около точката на дузпата стреля, но топката се отклони в тялото на бранител. В 26-ата минута Васил Панайотов потърси Исмаил Иса с прострелно центриране отдясно, но нападателят на варненци бе изпреварен от вратаря, който услови.

В 42-рата минута Васил Панайотов центрира отдясно в наказателното поле, където Исмаил Иса изпревари бранител и от въздуха стреля, но вратарят на гостите отново спаси. В 44-ата минута Ангел Ангелов продължи към Виктор Попов, който от малък ъгъл стреля. Топката се отби в крака на бранител и попадна в Алекс Фернандес, който близо до вратата опита задна ножица, но топката се отби в напречната греда.

На почивката Иван Дюлгеров, Цветомир Панов и Мазир Сула, заеха местата на Георги Георгиев, Виктор Попов и Ангел Ангелов.

След добра атака, подхваната от Арлинд Дакай, преминала през Велислав Василев и Алекс Фернандес, като последният стреля от наказателното поле, но не успя да намери добре топката и я прати покрай вратата.

В 55-ата минута Мазир Сула навърза няколко футболисти на гостите отляво, нахлу в наказателното поле и върна към Алекс Фернандес, който с много силен удар нацели тялото на защитник. Малко след това Живко Атанасов се озова на голова позиция, но стреля във вратаря.

В 64-ата минута Матеус Ферейра, Мишаел Алвес, Росен Стефанов, Николай Златев, Лъчезар Йорданов и Стефан Велев влязоха на местата на Исмаил Иса, Алекс Фернандес, Васил Панайотов, Живко Атанасов, Мартин Дичев и Велислав Ваислев.

В 66-ата минута Емануил Личев отправи изстрел в наказателното поле на Черно море, но Иван Дюлгеров успя да избие. В 67-ата минута Стефан Велев спря непозволено Алехандро Гонкалвеш в наказателното поле, а Мартин Тошев вкара от бялата точка за 1:1. В 73-ата минута Даниел Димов смени Петар Босанчич. В 76-ата минута Николай Златев получи пас по дясното крило, вратарят на Етър тръгна да пресича топката, но Златев го изпревари и от около 25 метра стреля по посока на вратата, но прати топката в аут.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Арлинд Дакай, Ангел Ангелов, Велислав Василев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

Резерви: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Росен Стефанов, Александър Василев, Стефан Велев, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Лъчезар Йорданов, Николай Златев, Матеус Ферейра.