Ботев Пловдив сломи Урал в Дубай
17:00 / 25.01.2023
325
© Botevplovdiv.bg
Ботев Пловдив спечели с 2:1 срещу Урал в контролна среща. Спарингът се игра на спортен комплекс "JA Sports Centre & Shooting Club" в Дубай.

В първите минути играта бе равностойна, като още във втората минута удар на Николай Минков се отклони от тялото на бранител и мина над вратата.

В 9-ата минута опасен пробив отляво по атаката на Урал завърши с точен удар, който бе отразен от Георги Аргилашки. В рамките на следващите 120 секунди Ботев вкара два бързи гола.

60 секунди след това Рой Херман пусна подаване към Мартин Секулич. Нападателят остана очи в очи с вратаря и стреля, стражът отрази първия удар, но топката отново остана в Секулич и хърватинът откри.

След по-малко от две минути отново Секулич бе замесен в попадение на "жълто-черните“. Нападателят подаде към Емануел Уме, който от движение удвои.

В 16-ата минута силен удар към вратата на пловдивчани бе спрян от Аргилашки. Последваха няколко атаки за руснаците, но без точен удар.

Такъв дойде в 34-ата минута, когато играч на "белите“ получи пред наказателното поле и опита да прехвърли Аргилашки, но стражът на ботевистите се намеси и спаси. Последва серия от удари към вратата на Урал, като с шутове се отчетоха Минков, Прокопиев, Секулич и Уме.

Руският състав започна по-активно след почивката и в първите минути играта се водеше в половината на Ботев. В 52-ата минута продължителна атака на "белите“ завърши с центриране отляво и последва удар от движение, минал покрай вратата.

Силните минути на руснаците дадоха нужния ефект в 59-ата минута. Атака отляво завърши с остро центриране и Мишкич засече от движение, разписвайки се за 2:1.

Няколко минути по-късно "белите“ бяха близо до равенството, но играч на Урал стреля неточно от близка дистанция. С течение на второто полувреме дъждът се засили и затрудни двата отбора.

В 69-ата минута удар към вратата на Ботев бе отразен от Аргилашки. В 76-ата минута удар на Красиан Колев бе спасен от стража на Урал.

В 81-ата минута късо изпълнение на ъглов удар завърши с изстрел към вратата на Ботев, който бе неточен.

В петък Ботев ще изиграе последната си контрола по време на лагера в Дубай. Съперник на "канарчетата“ ще е Спартак Москва.