Пирин спечели с 4:1 контролата с Марек Дупница, която се проведе на стадион "Христо Ботев“. Неофициален дебют за "орлетата“ направи новото попълнение Димитър Тонев, който се появи през второто полувреме.

В 14-ата минута Мартин Смоленски стреля, но вратарят на гостите улови. В 26-ата минута Иван Тасев обърна фланга на атаката към Дмитро Семенив, който намери с ниско подаване Красимир Станоев и ударът на капитана се отклони в тялото на защитника на гостите Румен Сандев, за да попадне в мрежата. Две минути по-късно Станоев стреля силно, насочвайки топката под гредата, но вратарят Костадинов спаси с акробатичен плонж. Минута по-късно Христофор Хубчев стреля с глава след центриране отдясно. В 38-ата минута Борис Тютюков стреля по диагонала, но вратарят спаси. В 40-ата минута Мартин Смоленски стреля фронтално срещу вратата, ала право в ръцете на вратаря. Минута преди края на полувремето Иван Тасев бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна страничната греда.

В 54-тата минута шут на Мартин Бачев отдалеч излезе в аут. В 58-ата минута Владимир Медвед пое топката срещу вратата и се разписа за 2:0 с прекрасен удар с десния крак в горния ъгъл. В 72-ата минута Добромир Панчеревски намали разликата в резултата с нисък диагонален изстрел, след като бе изведен срещу вратаря Кирев. В 78-тата минута резултатът стана 3:1 с попадение на Любомир Тодоров, който засече топката във вратата отблизо. В 85-ата минута Илкер Будинов се включи отдясно и прати топката във вратата с нисък диагонален удар за 4:1. В 89-ата минута Димитър Тонев стреля опасно по земя, но вратарят изби в ъглов удар. В 90-ата Александър Дюлгеров стреля с глава, но не успя да се разпише.

Състав на Пирин: 21.Янко Георгиев (46-1.Марио Кирев), 20.Чебрайлс Макрецкис (46-17.Илкер Будинов), 29.Мартин Бачев (78-6.Вергил Янев), 45.Христофор Хубчев (46-38.Александър Дюлгеров), 11.Андрей Йорданов, 31.Красимир Станоев (46-19.Вячеслав Велев), 73. Венцислав Бенгюзов (20-10.Славчо Шоколаров), 18.Мартин Смоленски (13.Димитър Тонев), 8.Дмитро Семенов (46-7.Владимир Медвед), 26.Иван Тасев (46-15.Любомир Тодоров), 23.Борис Тютюков (46-16.Марсел Бибишков).