Българинът Илиян  Радулов стигна до осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис за юноши.

Поставеният под номер 2 в основната схема победи китаеца Жан със 6:4, 7:6 (2) в среща от втория кръг. Мачът приключи за час и 36 минути.

Радулов започна по отличен начин, пробивайки още при първото подаване на азиатеца, след което поведе с 3:0. Тогава Жан направи серия от 3 поредни, за да изравни. Последваха геймове за сервиращите до 5:4. Тогава Радулов проби за втори път при третата си възможност, за да поведе с 6:4.

Втората вървеше гейм за гейм, но в седмия българинът спаси възможност за пробив, а в 11-я беше пробит за 6:5. Това не го отказа от сета и Радулов на свой ред проби подаването на Жан, вкарвайки частта в тайбрек, който спечели със 7:2 точки.

В среща за място на 1/4-финалите Радулов ще играе с естонеца Оякаар, който няма загубен сет от началото на турнира.