Домакинът Черноморец победи гостуващия тим на Балкан (Ботевград) в Бургас с 93:83 (28:18, 32:22, 22:19, 11:24) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Бургазлии владееха инициативата от началото на срещата до самия й край. Последната част дори стартира при разлика от 23 точки в полза на Черноморец, но в последствие Балкан намалиха до 10 пасив.

Успехът беше седми от 16 срещи за Черноморец, а Балкан прекасна серията си от три поредни победи и допусна едва четвърта загуба в 15 двубоя от началото на сезона.

Най-резултатен за победителите беше Мунис Туту, който приключи с 25 точки. Макол Моайен добави още 18, а Георги Боянов завърши с 16 точки.

За Балкан Павлин Иванов отбеляза 16, а Мануел Суарес вкара 13.

В 18-я кръг Черноморец почива, а Балкан посреща в Ботевград Ямбол. Срещата е на 28-и януари. Бургазлии приемат ЦСКА в следващия си мач, който е от 19-ия кръг. Срещата е на 4-и февруари.