Поставената под №4 в схемата при жените на първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия, Каролин Гарсия от Франция отпадна на осминафиналите на състезанието.

В мач за място на четвъртфиналите на турнира 29-годишната световна №4 бе победена от полякинята Магда Линет със 7:6(3), 6:4. Мачът продължи час и 57 минути.

45-ата в световната ранглиста Линет ще играе за първи път в кариерата си на четвъртфинал в турнир от Големия шлем при жените. Досега върховото и постижение в турнирите от Голямата четворка бе участие в трети кръг, като има такива и в четирите състезания.

За място на полуфиналите Магда Линет ще спори с 30-ата сред поставените Каролина Плишкова.

Чехкинята даде само четири гейма на 23-ата в схемата китайка Шуай Жанг за 6:0, 6:4. Двете се задържаха на корта по-малко от час.