Отборът на Борусия Дортмунд поднови кампанията си в германската Бундеслига с домакинска победа. "Жълтата стена" надви гостуващия тим на Аугсбург с 4:3 в мач от 16-ти кръг на първенството.

Домакините поведоха в 29-ата минута чрез Джуд Белингам, а Арне Майер изравни за гостите в 40-ата минута. Две минути по-късно играчите на Един Терзич отново дръпнаха напред след гол на Нико Шлотербек, а в даденото от съдията продължение на първата част гостите от Бавария отново изравниха след гол на Ермедин Демирович.

В 75-aта минута появилиятсе като резерва Джейми Биное-Битънс вкара за 3:2, но по-малко от две минути по-късно възпитаниците на Енрико Маасен отново изравнихаслед гол на влезлия като резерва Давид Чолина.

Крайното 4:3 оформи американецът Джовани Рейна в следващата атака.

Борусия заема 6-о място в класирането с 28 точки, докато Аугсбург е на 15-а позиция с 15 пункта.