Отборът на Сепси с Борислава Христова в състава си, постигна 13-а поредна победа в женското баскетболно първенство на Румъния. Съставът победи убедително Агрономия Букурещ със 111:51 (33:9, 30:16, 31:10, 17:16) в мач от 14-ия кръг на шампионата.

Националката игра 14:32 минути като резерва и постигна 9 точки, 1 борбa, 1 асистенция и 1 отнетa топкa.

Сепси е без поражение от началото на сезона и е водач в класирането. На 28 януари отборът ще срещне Колибаши.

В друга среща от кръга Александрия, с Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова, претърпя седмо поредно поражение, след като загуби от гостуващия Университатя Клуж с 64:68 (17:23, 20:14, 13:22, 14:9).

Петрова влезе като резерва и се отличи със 7 точки, 4 борби и 4 асистенции за 29:53 минути на паркета, а Коляндрова беше титуляр и завърши с 15 точки, 5 борби, 5 асистенция и 2 отнети топки за 28:32 минути.

Александрия е с баланс от 2-10 и заема девета позиция в класирането.