Защитаващият световната си титла тим на Дания завърши 28:28 с двукратния олимпийски шампион Хърватия в среща от първия кръг в група 4 на втората фаза на Световното първенство по хандбал за мъже.

Хърватите взеха аванс от 13:9 през първото полувреме в Малмьо, но постепенно датчаните успяха да съкратят пасива си и изравниха при 19:19 малко след почивката, а до края мачът вървеше равностойно.

Най-резултатни в мача станаха Симон Питлик за Дания, както и Марин Шипин за "шахматистите". И двамата завършиха с по 9 гола.

Африканският първенец Египет спечели срещу Белгия с 33:28 (22:15) и оглави класирането в групата с пълен актив от 6 точки. Дания е втори с 5, а на трето място с 4 пункта излезе Бахрейн след успех над аутсайдера САЩ с 32:27 (17:13). Хърватия са четвърти с 3 точки.

В среща от група 3 трикратният световен шампион Германия победи Аржентина с 39:19 (24:11), а Норвегия надделя над Сърбия с 31:28 (14:17).