Шампионът на Англия Манчестър Сити направи впечатляващ обрат срещу тима на Тотнъм от 0:2 на 4:2 като домакин в отложен двубой от седмия кръг на Премиър лийг, с което се доближи на пет точки зад лидера Арсенал, но е и с мач повече от "артилеристите“. Деян Кулушевски и Емерсон Роял отбелязаха за Тотнъм през първото полувреме, но само за 12 минути през второто, Сити обърнаха нещата в своя полза.

Старт на обрата даде световният шампион Хулиан Алварес чрез попадение в 51-ата минута.

Две по-късно звездата Ерлинг Холанд изравни, а Рияд Марез в 63-ата направи обрата пълен.

В самия край на мача отново алжирецът отбеляза за 4:2. Успехът беше първи за шампионите над Тотнъм от април 2021-а. Тимът на Пеп Гуардиола имаше две поредни поражения от "шпорите“.