Маркета Вондроушова направи сензацията в днешния ден при жените на Окритото първенство на Австралия по тенис. Чехкинята, която е 86-а в света в момента, елиминира втората поставена Онс Жабюр от Тунис в среща от втория кръг след успех с 6:1, 5:7, 6:1 за час и 43 минути игра.

Първият сет премина изцяло под диктовката на Вондроушова, като тя не допусна пробив, а на свой ред отбеляза два, за да поведе със сет след само 25 минути игра.

Втората част премина през множество обрати, но в крайна сметка Жабюр изравни. В третия сет имаше само една тенисистка като Вондроушова поведе с 5:0 и въпреки загубения сервис гейм след това, регистрира нов пробив, с което затвори мача и прекъсна серията от финали на Жабюр на турнири от Големия шлем. Тунизийката беше финалистки на Уимбълдън и ЮС Опън.

В трети кръг Вондроушова ще срещне своята сънародничка Линда Фрухвиртова, която няма загубен сет в турнира до момента.