Левски София 2022 записа пета победа от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. Тимът спечели столичното дерби с Политехника, побеждавайки своя съперник с 84:60 тази вечер "Овергаз Арена“.

След този двубой Левски София 2022 е с баланс 5-8, докато днешният му опонент е със 7-6.

Баскетболистите на Ивайло Константинов водеха през цялата първа четвърт, но без да успеят да натрупат по-сериозна преднина и след десет минути игра бяха напред с 18:14. Символичните домакини обаче стигнаха до обрат в началото на втората част и след много силно представяне до почивката, след първото полувреме водеха с 39:30.

Левски София 2022 поддържаше крехък аванс и след паузата, а преди последната четвърт разликата от 9 точки се запази, този път при 57:48. В оставащото време състезателите на Иван Тилев вдигнаха още повече темпото и спечелиха убедително, като това стана най-вече заради предимството им в подкошието.

Асен Попов бе над всички за победителите с 21 точки и 10 борби. По 12 точки реализираха Даниел Запрянов (7 борби), Мартин Димитров (9 борби) и Ахилеас Зикас.

За Политехника Ивайло Константинов вкара 13 точки, по 12 добавиха Иван Николов и Орлин Атанасов, а с 10 е Стефан Георгиев