Най-силният български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия по тенис.

Във втория си мач в Мелбърн поставеният под №27 в схемата на състезанието българин победи Ласло Джере от Сърбия с 6:3, 6:2, 6:0. Мачът продължи час и 34 минути.

За българина това е втора трисетова победа на турнира.

Димитров наниза 9 аса, направи само две двойни грешки срещу 7 за съперника му. Българинът записа 86 процента печеливш първи сервис и 64 процента печеливш втори.

Димитров, който преди година отпадна във втория кръг, ще играе в третия кръг на Откритото първенство на Австралия при мъжете за осми път. Той има полуфинал през 2017 и три четвъртфинала – през 2014, 2018 и 2021 година.

Следващият съперник на българина ще определят бившият световен номер 1 Новак Джокович от Сърбия и френския квалификант Енцо Кокау.