Осасуна изхвърли актуалният носител на Купата на Испания по футбол Бетис на осминафиналите на настоящото издание на състезанието.

Тимът от Памплона стигна до четвъртфиналите на турнира, след като победи с дузпи като гост отборът от Севиля. Редовното време завърши наравно 1:1 след голове на Уилям Карвальо в 62-ата минута за Бетис и на Давид Гарсия в добавеното време.

В продълженията двата тима си размениха по още един гол, като Бетис поведе в 103-ата минута с гол на Юсуф Сабали, а Рубен Гарсия изравни три минути по-късно. При дузпите гостите от Осасуна победиха с 4:2 и се класираха за следващата фаза на състезанието.

Сред четвъртфиналистите е и Атлетико (Мадрид) след победа като гост над Леванте с 2:0. Алваро Мората в 54-ата минута  и Маркос Льоренте в добавеното време на мача вкараха за Атлетико.

Атлетик (Билбао) също продължава, след успех с 1:0 у дома над Еспаньол. Бранителят Оскар де Маркос с гол в 27-ата минута прати Атлетик на четвъртфиналите на състезанието.