Отборът на Валенсия се класира за четвъртфиналите на Купата на краля в Испания, след като спечели категорично срещата си от осминафиналната фаза на турнира срещу домакина Спортинг Хихон с 4:0.

Силен мач за играчите на Дженаро Гатузо изигра нападателят Единсон Кавани, който се разписа два пъти още през първото полувреме. Другите попадения за Валенсия бяха дело на Джъстин Куиверт и Самуел Лино.

Победата за "прилепите" срещу Спортинг Хихон е втората на тима през 2023 година, след като тимът спечели и мача си от предишния кръг за Купата, но загуби от Кадис в първенството и Реал Мадрид в турнира за Суперкупата на Испания.

Утре са и последните срещи от осминафиналите на турнира за Купата на Краля, в които Барселона гостува на Сеута, а Реал Мадрид на Виляреал.