Руснакът Данийл Медведев, който е поставен под номер 7 в основната схема, се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Бившият лидер в световната ранглиста победи представителя на домакините Джон Милман със 7:5, 6:2, 6:2 в мач, продължил 2 часа и 4 минути. Медведев пласира 10 аса в мача, а съперникът му - нито един. Първият сет премина през множество пробиви (общо 7) и за двамата, но в крайна сметка руснакът го спечели след 7:5 гейма.

Втората и третата част нямаше интрига, а нивото в играта на Медведев се повиши и той не допусна повече пробиви. В следващата фаза осмият в света ще срещне победителя от срещата между 31-я поставен Себастиан Корда от САЩ и японеца Юсуке Ватануки. Напред продължават също Карен Хачанов, Роберто Баутиста Агут, Йошихито Нишиока и Танаси Кокинакис.