Българският волейболен шампион при жените Марица (Пловдив) гостува в Шампионска лига днес на третия най-добър отбор в света – турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).

Това е четвърти мач в груповата фаза на турнира. Срещата е от 19:00 часа в зала "Бурхан Фелек“ в турския мегаполис.

Пловдивчанки са последни в групата с 3 загуби от 3 срещи до момента като не са записали и гейм.

Туркините са първи с 3 успеха и допуснат само 1 гейм на опонентките си.

Марица няма загуба в българското първенство и е лидер с 21 точки и без загубен гейм. Еджзаджъбашъ оглавява туркската Султанска лига. Те също са без поражение този сезон.

Двата отбора се срещнаха и през сезон 2016-2017. Тогава играха в трети кръг на Шампионска лига. Турският гранд записа две победи и се класира за следващата фаза.