Виктория Томова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Първата ни ракета отстъпи пред олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич с 1:6, 2:6 за 67 минути.

Томова допусна 3 пробива в първия сет, a във втората част загуби подаването си още 2 пъти. В последния гейм на двубоя сънародничката ни отрази два мачбола, но при третия си опит швейцарката приключи срещата.

"Доволна съм от начина, по който изиграх този мач. Благодаря на публиката за подкрепата. Опитвам се да добавям нещо в играта си всяка следваща седмица", каза победителката след двубоя.

Бенчич е поставена под № 12, а най-доброто ѝ представяне в Мелбърн е 1/8-финал през 2016 година.

Томова, която е 91-ва в световната ранглиста, за трети път игра в основната схема на турнира, но още няма победа.