Берое победи Шумен със 104:79 (25:14, 31:20, 31:19, 17:26) като домакин в Стара Загора в мач от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Победата бе втора поредна и общо седма за Берое, който има и 7 загуби, заемайки петото място във временното класиране. Шумен допусна 11-то поражение от 14 изиграни двубоя и е последен 11-ти в подреждането.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, бяха по-ефективни при стрелбата от игра (56%-40%), вкараха 16 тройки срещу 5 за Шумен и надделяха в борбата под коша (43-36). Баскетболистите на Берое натрупаха 11 точки преднина след първата част, а на почивката водеха с 56:34. Старозагорци доминираха и в третата четвърт, когато се стигна до най-голямата разлика в мача от 37 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 87:53.

Дариъс Хол бе най-резултатен за успеха на Берое с 24 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Дарин Иванов се отчете с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Георги Кендеров завърши с 20 точки и 9 борби за гостите, а Джавонте Елис добави 16 точки и 3 борби.

В следващия кръг на 18 януари за Берое предстои гостуване на Балкан в Ботевград, а Шумен приема Академик Пловдив.