Монако победи убедително Аячо у дома със 7:1 в мач от френската Лига 1.

Това бе най-резултатният двубой в кръга до момента, като Висам Бен Йедер от монегаските се отличи с хеттрик.

Монако успя да поведе с 2:0 още до шестата минута, а точни бяха националът Аксел Дизази и Крепен Диата. Гостите върнаха едно попадение чрез Юсеф Белайли.

Още преди края на първата част Бен Йедер направи хеттрик, като напълно лиши срещата от интрига. Последният му гол бе от дузпа.

Малко след час игра за Монако се разписа и Бреел Емболо, а малко по-късно Бен Йедер бе сменен, за да може да заслужи аплодисментите на публиката.

Мачът вървеше спокойно към края си, когато Емболо се възполза от груба грешка в защитата на Аячо и вкара втория си гол за крайното 7:1.

Монако се качи на четвърто място в класирането и със сигурност ще се бори за квота в Шампионска лига.

Аячо се смъкна на 18-та позиция и е сериозно застрашен от изпадане.