Еспаньол победи Хетафе с 2:1 като гост в среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Хоселу откри резултата за каталунците в шестата минута с мощен и точен удар извън наказателното поле. Хетафе изравни още в следващата минута, след като Енес Унал от домакините прати силен изстрел под напречната греда, който бе наспасяем за вратаря Алваро Фернандес.

Малко след час игра Хави Паудо от Еспаньол дриблира покрай няколко защитници на Хетафе и прехвърли елегантно вратаря.

Преди края Домингос Дуарте пропусна да изравни за домакините, като ударът му с глава премина на сантиметри над горната греда.

Трите точки бяха важни за Еспаньол, който се изкачи на 14-та позиция в класирането. Хетафе остана с една позиция под съперника си.