Реал Сосиедад срази у дома Атлетик (Билбао) с 3:1 в баското дерби от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините вкараха два бързи гола в края на първото полувреме чрез Александър Сьорлот (25) и Такефуса Кубо (37). Билбао отговори бързо с гол на Ойхан Сансет (40), но през второто полувреме след час игра Йерай Алварес от гостите получи червен картон, а две минути по-късно Микел Оярсабал реши всичко, като се разписа от отсъдената дузпа.

След този успех Реал Сосиедад се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 35 точки, докато Атлетик Билбао е 8-и с 26 пункта.

В друг мач от кръга по-рано Осасуна надделя с 1:0 у дома срещу Майорка и прекъсна негативна серия от три поредни мача без победа. Аймар Орос реализира единствения гол в началото на второто полувреме и донесе ценни три точки, с които тимът от Памплона се изкачи на 7-о място в класирането с 27 точки. Поражението остави Майорка на 10-а позиция с 22 точки.